Świeże spojrzenie na działalność biznesową

24 lipca 2014 roku firma Dassault Systèmes ogłosiła zamiar nabycia firmy Quintiq. Podobnie jak Quintiq, Dassault Systèmes to innowacyjne przedsiębiorstwo słynące ze śmiałych wizji i wyjątkowych technologii. To partnerstwo umożliwi połączenie najlepszych na świecie rozwiązań programowych 3D firmy Dassault Systèmes z pełną gamą rozwiązań firmy Quintiq do planowania działalności biznesowej.

Razem staniemy się światowym liderem w dziedzinie działalności biznesowej i umożliwimy przedsiębiorstwom prezentowanie innowacyjnych rozwiązań w świecie 3D, projektowanie i planowanie działalności, ustalanie harmonogramów oraz produkowanie wyrobów, a także uzyskiwanie niewyobrażalnych dotąd wyników.

Na tej stronie można znaleźć dodatkowe informacje na temat tego wyjątkowego nowego etapu, takie jak:

 • oficjalne oświadczenie, jakie wydał nasz CEO, Victor Allis,
 • adresy kanałów na Twitterze z najnowszymi informacjami dotyczącymi firm Quintiq oraz Dassault Systèmes,
 • spis wydarzeń, w których wezmą udział przedstawiciele firmy Quintiq, by opowiedzieć o wielkich możliwościach i szansach, jakie twoja firma może uzyskać dzięki temu połączeniu.
Featured content

  Szanowni Klienci!

  Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla firmy Quintiq, naszych klientów oraz światowej społeczności zajmującej się problematyką łańcuchów dostaw. Z przyjemnością informuję, że dziś firma Dassault Systèmes wyraziła zgodę na przejęcie firmy Quintiq oraz wszystkich jej światowych aktywów i podmiotów powiązanych. Cieszy nas perspektywa połączenia sił z firmą programistyczną zajmującą 9. miejsce w rankingu światowym i, co ważniejsze, żywimy przekonanie, że razem jesteśmy w stanie zaoferować Państwu nowe wartości.

  Dassault Systèmes, firma 3DEXPERIENCE, jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania projektowego 3D, makiet cyfrowych 3D oraz rozwiązań do zarządzania cyklem życia produktu. Wizją firmy jest zapewnienie przedsiębiorstwom dostępu do wirtualnego wszechświata, w którym można wyobrażać sobie nowe, innowacyjne rozwiązania. Razem zyskamy pozycję światowego lidera w dziedzinie planowania działalności biznesowej i zapewnimy klientom nowy poziom obsługi oraz niewyobrażalne dotąd wyniki biznesowe.

  Firma Quintiq ma do zaoferowania wyjątkową, wyróżniającą się platformę, która stanie się podstawą realizacji ogólnej wizji grupy DS. W związku z tym firma Quintiq będzie kontynuować inwestycje w badania i rozwój, a równocześnie zadba o to, by jej rozwiązania były dostępne nie tylko w obecnej postaci, ale również za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE firmy DS, zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Ponadto, w związku z tym, że podmiot Apriso jest częścią grupy DS, wkrótce będziemy w stanie udostępnić zintegrowane rozwiązanie SCP&O-MES (połączenie systemu do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw z systemem realizacji produkcji).

  Podczas realizacji tego procesu przyświecać nam będzie jedna naczelna zasada: świadczenie na rzecz naszych klientów usług na najwyższym poziomie i oferowanie im najlepszych rozwiązań. Dzięki temu okres przejściowy będzie dla Państwa niezauważalny. Nasz zespół menedżerów, obsługujący Państwa przedstawiciel handlowy, osoby odpowiedzialne za dostawy i pomoc techniczną, numery kontaktowe itp. pozostaną bez zmian. Według naszych przewidywań w najbliższej przyszłości będziemy funkcjonować równie skutecznie, co przez ostatnich 17 lat. Na wrzesień zaplanowane jest przyłączenie naszej firmy do marki DS DELMIA pod nazwą DELMIA Quintiq.

  W przyszłości, jako część portfela grupy DS, rozszerzymy naszą obecność na światowym rynku i będziemy rozpowszechniać pomysły w poszukiwaniu możliwości zapewnienia naszym wspólnym klientom nowych wartości. W nadchodzących tygodniach i miesiącach będzie mnóstwo okazji, by dowiedzieć się więcej na ten temat. Spis spotkań można znaleźć pod adresem www.quintiq.com/3DS

  Pragnę osobiście podziękować Państwu za nieustanne wspieranie nas we wkraczaniu w ten ekscytujący, nowy etap. Siłą napędową firmy Quintiq, która doprowadziła do podjęcia tej decyzji, jest pasja, z jaką pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych łamigłówek. Pragniemy służyć Państwu pomocą jako członek rodziny DS przez wiele, wiele lat.


  Z poważaniem
  Victor Allis
  CEO