Aktualności

Szukaj
 • Dowolny miesiąc
  Dowolny miesiąc
  Styczeń
  Luty
  Marzec
  Kwiecień
  Maj
  Czerwiec
  Lipiec
  Sierpień
  Wrzesień
  Październik
  Listopad
  Grudzień
 • Dowolny rok
  Dowolny rok
  2016
  2015
  2014
 • Dowolna branża
  Dowolna branża
  Produkcja
  Metale
  Zasoby naturalne
  Logistyka
  Lotnictwo
  Kolej
  Transport publiczny
  Sprzedaż detaliczna
  Radiofonia i telewizja
  Służbazdrowia
  Ochrona
 • Wszystkie typy
  Wszystkie typy
  Nowy klient
  Wdrożenie
  Nagrody
  Wydarzenia
  Inne
 • Szukaj

Firma Lafarge wybrała rozwiązanie dostarczone przez firmę Quintiq, by zoptymalizować swój łańcuch dostaw na całym świecie

21 stycznia 2014 r. | Paryż, Francja

Firma Quintiq, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw (SCP&O), ogłosiła dziś, że firma Lafarge wybrała oprogramowanie firmy Quintiq, by zoptymalizować planowanie sprzedaży i działalności oraz zarządzanie transportem. Platforma programowa Quintiq przyniesie całej organizacji korzyści związane z planowaniem zapotrzebowania i łańcucha dostaw oraz optymalizacją transportu. Ten system może zostać wdrożony w odniesieniu do wszystkich profilów działalności związanych z cementem, kruszywami oraz betonem w każdym z krajów, w których działa firma Lafarge. Rozwiązanie to obniży koszty produkcji i transportu, a równocześnie podniesie poziom zadowolenia klientów.

Współpraca w czasie rzeczywistym pomiędzy planistami firmy Lafarge również podwyższy jakość i przejrzystość procesu planowania. Zastosowanie jednej platformy do obsługi wszystkich działań planistycznych wpłynie na uproszczenie procedur IT w firmie Lafarge. Elastyczność technologii optymalizacyjnej firmy Quintiq umożliwia zastosowanie tego rozwiązania w taki sposób, by spełniało wszystkie niezbędne wymogi związane z działalnością firmy w poszczególnych krajach.

Jako jeden z najważniejszych graczy na rynku cementu, kruszyw i betonu firma Lafarge ma swój wkład w rozbudowę miast na całym świecie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firmy w miastach dostępnych jest więcej mieszkań, a zabudowa jest bardziej zwarta, trwalsza, piękniejsza i lepiej dopasowana do otoczenia.

„Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni z faktu, że największy producent cementu na świecie zdecydował się zwrócić do firmy Quintiq France z prośbą o przygotowanie aplikacji do planowania operacyjnego i sprzedaży” — mówi Arjen Heeres, pełniący w firmie Quintiq funkcję COO. „Platforma Quintiq przyniesie korzyści całej organizacji Lafarge, nie tylko w branży cementu i kruszyw, ale również betonu. Pracownicy naszych biur na całym świecie są gotowi, by wspierać firmę Lafarge w działaniach, których celem jest budowanie lepszych miast, a równocześnie zyskanie pozycji najwydajniej działającego producenta materiałów budowlanych na świecie”.

O firmie Lafarge

Firma Lafarge, światowy lider w branży materiałów budowlanych, zatrudnia 65 000 osób w 64 krajach. W roku 2012 odnotowała sprzedaż na poziomie 15,8 miliarda euro. Jako jeden z najważniejszych graczy na rynku cementu, kruszyw i betonu firma ma swój wkład w rozbudowę miast na całym świecie. Dzięki jej innowacyjnym rozwiązaniom w miastach dostępnych jest więcej mieszkań, a zabudowa jest bardziej zwarta, trwalsza, piękniejsza i lepiej dopasowana do otoczenia. Firma Lafarge dysponuje jednym z najlepszych branżowych ośrodków badawczych na świecie, a innowacyjność jest jej głównym priorytetem, związanym z dążeniem do bardziej ekologicznego budownictwa oraz zwiększenia kreatywności architektonicznej. W dowód uznania za działalność ukierunkowaną na zrównoważony rozwój, od 2010 r. grupa Lafarge jest ujmowana w Dow Jones Sustainability World Index — pierwszym globalnym narzędziu analitycznym do oceny zrównoważonego działania.

O firmie Quintiq

Każda firma ma do rozwiązania skomplikowane łamigłówki dotyczące planowania łańcucha dostaw. Niektóre z tych łamigłówek są obszerne. Inne — złożone. Rozwiązanie części z nich wydaje się niemożliwe. Od roku 1997 firma Quintiq rozwiązuje kolejne łamigłówki za pomocą jednej platformy do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw. Obecnie około 12 000 użytkowników w ponad 80 krajach korzysta z oprogramowania Quintiq przy planowaniu i optymalizowaniu siły roboczej, działań logistycznych oraz produkcji. Firma Quintiq ma siedziby główne w Holandii i w Stanach Zjednoczonych oraz biura na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.quintiq.com oraz na profilach firmy Quintiq w serwisach Twitter, Facebook, LinkedIn oraz YouTube.


Informacja w Ameryce Północnej:
Jon Temerlies
Racepoint Group
Tel.: 1-202-349-0859
Quintiq@Racepointgroup.com