Aktualności

Szukaj
 • Dowolny miesiąc
  Dowolny miesiąc
  Styczeń
  Luty
  Marzec
  Kwiecień
  Maj
  Czerwiec
  Lipiec
  Sierpień
  Wrzesień
  Październik
  Listopad
  Grudzień
 • Dowolny rok
  Dowolny rok
  2016
  2015
  2014
 • Dowolna branża
  Dowolna branża
  Produkcja
  Metale
  Zasoby naturalne
  Logistyka
  Lotnictwo
  Kolej
  Transport publiczny
  Sprzedaż detaliczna
  Radiofonia i telewizja
  Służbazdrowia
  Ochrona
 • Wszystkie typy
  Wszystkie typy
  Nowy klient
  Wdrożenie
  Nagrody
  Wydarzenia
  Inne
 • Szukaj

Firma Quintiq wdraża zintegrowany system planowania pracy personelu i taboru dla przewoźnika CFL

25 lipca 2014 r. | ’s-Hertogenbosch, Holandia

firma Quintiq, światowy lider w dziedzinie planowania i optymalizacji łańcucha dostaw (SCP&O), podała dziś do wiadomości, że oferowane przez nią rozwiązanie mające na celu usprawnienie planowania i harmonogramowania pracy personelu i taboru zostało wybrane przez przewoźnika Société Nationale des Chemins de Fer Luxembourgeois (CFL).

CFL to luksemburski narodowy przewoźnik kolejowy, który w ubiegłym roku obsłużył 20 milionów pasażerów. W przedsiębiorstwie CFL przeprowadzono odrębne badania rynku i po przeanalizowaniu kilku propozycji przewoźnik kolejowy uznał, że firma Quintiq wyróżnia się wśród konkurencji swoją reputacją, łatwością obsługi oferowanych rozwiązań oraz możliwościami ich rozbudowy.

Jedna platforma programowa firmy Quintiq umożliwia uzgodnienie planowania pracy personelu oraz jednostek z zapotrzebowaniem na usługi kolejowe, przy równoczesnym uwzględnieniu ograniczeń związanych z zasobami oraz przepisów prawa pracy obowiązujących w przedsiębiorstwie CFL. Planiści przedsiębiorstwa CFL będą wprowadzać do rozwiązania Quintiq zatwierdzone harmonogramy usług, po czym system będzie generować przydziały taboru kolejowego oraz jednostek zmotoryzowanych, a ponadto umożliwi planowanie i harmonogramowanie pracy obsługi i personelu kolejowego.

Platforma programowa firmy Quintiq umożliwi przedsiębiorstwu CFL utrzymanie punktualności świadczonych usług przy równoczesnej optymalizacji kosztów. Wspomoże również zarządzanie zakłóceniami w pracy przewoźnika CFL.

„Szukaliśmy sprawdzonego rozwiązania, które zapewniłoby nam wsparcie i ewoluowało wraz z rozwojem naszej działalności. Podstawowym kryterium przy wyborze nowego systemu była elastyczność. Do zaspokojenia wszystkich naszych ściśle określonych potrzeb niezbędne było rozwiązanie działające w sposób dość zbliżony do stosowanego przez nas dotychczas oprogramowania, co ułatwiłoby naszym pracownikom wdrożenie nowego systemu. Rozwiązanie firmy Quintiq spełniło wszystkie nasze wymagania” — powiedział Tom Nickels, project manager w przedsiębiorstwie CFL.

„Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy wspomóc przedsiębiorstwo CFL w działaniach zmierzających do usprawnienia obsługi klientów oraz zwiększenia efektywności działalności gospodarczej. Oprogramowanie Quintiq w połączeniu z naszą znajomością branży kolejowej wspomoże przedsiębiorstwo CFL w realizacji celów, dzięki skrojonemu na miarę rozwiązaniu, które można dostosowywać wraz z upływem czasu. Wybór dokonany przez przedsiębiorstwo CFL to kolejne dobitne potwierdzenie wyjątkowej wartości rozwiązań firmy Quintiq dla branży kolejowej” — powiedział Arjen Heeres, COO w firmie Quintiq.

Informacje o przedsiębiorstwie Société Nationale des Chemins de Fer Luxembourgeois

Luksemburski narodowy przewoźnik kolejowy znany pod nazwą Société Nationale des Chemins de Fer Luxembourgeois (CFL) to przedsiębiorstwo założone w roku 1946, którego udziały znajdują się w rękach Luksemburga (94%), a także Belgii (4%) oraz Francji (2%). CFL zajmuje się w Luksemburgu obsługą drogowego i kolejowego przewozu pasażerów w kraju i na terenach przygranicznych. Oddziały przedsiębiorstwa — CFL Cargo oraz CFL Multimodal — zarządzają transportem towarowym. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.cfl.lu.

O firmie Quintiq

Każda firma ma do rozwiązania skomplikowane łamigłówki dotyczące planowania łańcucha dostaw. Niektóre z tych łamigłówek są obszerne. Inne — złożone. Rozwiązanie części z nich wydaje się niemożliwe. Od roku 1997 firma Quintiq rozwiązuje kolejne łamigłówki za pomocą jednej platformy do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw. Obecnie około 12 000 użytkowników w ponad 80 krajach korzysta z oprogramowania Quintiq przy planowaniu i optymalizowaniu siły roboczej, działań logistycznych oraz produkcji. Firma Quintiq ma siedziby główne w Holandii i w Stanach Zjednoczonych oraz biura na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.quintiq.com oraz na profilach firmy Quintiq w serwisach Twitter, Facebook, LinkedIn oraz YouTube.

Informacja w Ameryce Północnej
Brittany Falconer
Racepoint Group
Tel.: +1 617 624 3242
quintiq@racepointgroup.com

Kontakt prasowy we Francji i regionie EMEA
Simon Clark
Weber Shandwick
Tel.: +44 20 7067 0263
quintiq@webershandwick.com