Aktualności

Szukaj
 • Dowolny miesiąc
  Dowolny miesiąc
  Styczeń
  Luty
  Marzec
  Kwiecień
  Maj
  Czerwiec
  Lipiec
  Sierpień
  Wrzesień
  Październik
  Listopad
  Grudzień
 • Dowolny rok
  Dowolny rok
  2016
  2015
  2014
 • Dowolna branża
  Dowolna branża
  Produkcja
  Metale
  Zasoby naturalne
  Logistyka
  Lotnictwo
  Kolej
  Transport publiczny
  Sprzedaż detaliczna
  Radiofonia i telewizja
  Służbazdrowia
  Ochrona
 • Wszystkie typy
  Wszystkie typy
  Nowy klient
  Wdrożenie
  Nagrody
  Wydarzenia
  Inne
 • Szukaj

Spółka Eurotunnel wybrała firmę Quintiq, by usprawnić planowanie prac konserwacyjnych w Eurotunelu

Mar 31, 2015 | Paris

Spółka Eurotunnel podała dziś do wiadomości, że firma Quintiq, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw, została wybrana jako dostawca platformy programowej, która ma usprawnić harmonogramowanie prac konserwacyjnych w Eurotunelu.

Eurotunel to zarządzany przez spółkę Eurotunnel tunel o długości 50 km, złożony z dwóch tuneli użytkowych, z których każdy jest podzielony na 3 odcinki, oraz tunelu serwisowego, służącego do prac konserwacyjnych i uzyskiwania bezpiecznego dostępu. W związku z tym, że odcinek tunelu o długości 38 km znajduje się pod dnem morskim, jest to najdłuższy tunel podmorski, jaki kiedykolwiek zbudowano. Jest to również najintensywniej uczęszczana linia kolejowa na świecie, którą w okresach największego ruchu przemierza dziennie 400 pociągów, takich jak kursujące wahadłowo pociągi pasażerskie i towarowe spółki Eurotunnel, a także szybkie pociągi pasażerskie i pociągi towarowe.

W celu utrzymania tego ważnego połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Francją w Eurotunelu zamontowanych jest wiele specjalistycznych i skomplikowanych urządzeń, takich jak tory kolejowe, trakcje, systemy sygnalizacyjne, przeciwpożarowe, wentylacyjne i chłodzące, a także przejścia i system zaworów do kontrolowania ciśnienia w obu tunelach użytkowych. Profilaktyczne prace konserwacyjne związane z tymi systemami należy starannie i skutecznie planować, aby uniknąć związanych z kosztami przerw w funkcjonowaniu Eurotunelu.

Rozwiązanie firmy Quintiq zostało wybrane przez 18-osobowy zespół planistów ze spółki Eurotunnel, których celem było korzystanie z jednej platformy programowej, umożliwiającej szybkie opracowywanie precyzyjnych harmonogramów prac konserwacyjnych oraz usprawnienie tego rodzaju działań po obu stronach kanału. Dzięki temu rozwiązaniu planiści będą mogli sprawniej przygotowywać harmonogramy pracy i plany korzystania ze wspólnych zasobów przeznaczonych do prac konserwacyjnych.

Rozwiązanie firmy Quintiq, które będzie wdrażane w 2015 roku, będzie uwzględniać wszystkie ograniczenia oraz możliwości planistyczne obowiązujące w poszczególnych działach spółki Eurotunnel we Francji i w Wielkiej Brytanii. Zapewni lepszą widoczność krótko- i średnioterminowych operacji transgranicznych spółki Eurotunnel, ograniczy czas przestojów w tunelu oraz pozwoli skuteczniej kontrolować wzmożony ruch w celu zwiększenia rentowności w ujęciu długoterminowym.

Dzięki rozwiązaniu firmy Quintiq spółka Eurotunnel będzie w stanie podejmować decyzje dotyczące profilaktycznych prac konserwacyjnych nawet z trzyletnim wyprzedzeniem, a także będzie mogła szybko reagować na wszelkie zakłócenia w codziennych działaniach. Pomoże to spółce w skuteczniejszym zrównoważeniu wymogów dotyczących konserwacji Eurotunelu z ofertą usługową oraz w zapewnieniu zadowolenia klientów.

Jean-Luc Pochet, zajmujący w spółce Eurotunnel stanowisko Infrastructure Director, powiedział: „Obsługa ponad 21 milionów pasażerów i ponad 4 milionów samochodów osobowych i ciężarowych rocznie oznacza, że musimy prowadzić działalność na najwyższym poziomie. Usprawnienie profilaktycznych prac konserwacyjnych umożliwi skuteczne funkcjonowanie Eurotunelu oraz skrócenie przestojów. Rozwiązanie firmy Quintiq oferuje nam elastyczność planowania scenariuszy krótkoterminowych, a także możliwość planowania z kilkuletnim wyprzedzeniem, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom wyższy poziom obsługi”.

„Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć spółkę Eurotunnel w dążeniu do usprawnienia profilaktycznych prac konserwacyjnych”, powiedział Henri Beringer, Business Unit Director, Quintiq, Francja. „Nasze doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań do planowania prac konserwacyjnych pomoże spółce Eurotunnel w zwiększeniu wydajności obsługi Eurotunelu, a także zysków i poziomu bezpieczeństwa”.

Eurotunnel — informacje
Spółka Groupe Eurotunnel (Euronext Paris: GET, London Stock Exchange: GETS) zarządza infrastrukturą Eurotunelu i obsługuje wahadłowe pociągi towarowe i pasażerskie (przewożące samochody i autokary) na trasie pomiędzy Folkestone w Wielkiej Brytanii a Calais we Francji. Spółka Eurotunnel dysponuje do roku 2086 koncesją na obsługę Eurotunelu, będącego najszybszym, najbardziej niezawodnym, najłatwiejszym i najbardziej ekologicznym sposobem na przekroczenie kanału La Manche. Za 20 lat liczba osób, które skorzystały z Eurotunelu przekroczy 330 milionów. To nietypowe przejście lądowe stało się ważnym połączeniem pomiędzy kontynentem a Wielką Brytanią. Spółka Eurotunnel obsługuje również towarowe przewozy kolejowe za pośrednictwem spółki zależnej o nazwie Europorte, oferującej szeroki zakres zintegrowanych usług związanych z przewozami kolejowymi.
www.eurotunnelgroup.com

O firmie Quintiq
Każda firma ma do rozwiązania skomplikowane łamigłówki dotyczące planowania łańcucha dostaw. Niektóre z tych łamigłówek są obszerne. Inne — złożone. Rozwiązanie części z nich wydaje się niemożliwe. Od roku 1997 firma Quintiq rozwiązuje kolejne łamigłówki za pomocą jednej platformy do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw. Obecnie około 12 000 użytkowników w ponad 80 krajach korzysta z oprogramowania Quintiq przy planowaniu i optymalizowaniu siły roboczej, działań logistycznych oraz produkcji. Firma Quintiq ma siedziby główne w Holandii i w Stanach Zjednoczonych oraz biura na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.quintiq.pl oraz na profilach firmy Quintiq w serwisach Twitter, Facebook, LinkedIn oraz YouTube.

Informacja w Ameryce Północnej
Brittany Falconer
Racepoint Group
+1 617 624 3242
Quintiq@racepointgroup.com

Kontakt prasowy we Francji i regionie EMEA
Sophie Waterfield
Weber Shandwick
+44 (0) 207 067 0728
Quintiq@webershandwick.com