Wzmacnianie przewagi konkurencyjnej

Jak radzić sobie na co dzień ze skomplikowanym planowaniem w zakładzie produkcji stali? Czy zakład jest w stanie dotrzymać bardzo ścisłych harmonogramów dostaw, żonglując równocześnie skomplikowanymi sekwencjami produkcyjnymi, realizując zamówienia z krótkimi terminami oraz radząc sobie z nieplanowanymi sytuacjami, takimi jak opóźnienia w dostawach surowców? Tworzenie optymalnych planów odpowiadających potrzebom klientów, interesariuszy i działów może stanowić nie lada wyzwanie. W obliczu coraz większej złożoności pojawia się ryzyko, że planiści stracą z oczu nadrzędny cel.

Zamiast koncentrować się na samym obniżaniu kosztów, lepiej zainteresować się możliwościami zwiększenia wartości produkcji i wzmacniania przewagi konkurencyjnej. Warto zaopatrzyć się w narzędzia wspomagające oraz wiedzę, które umożliwią uzyskanie jak najwyższych mocy przerobowych przy jak najniższym stanie zapasów, gwarantując przy tym wysoką jakość i niezawodność realizacji dostaw.

Oprogramowanie Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw umożliwia zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy.

 • Precyzja
  Przyjmowanie zamówień i planowanie dostaw w sposób precyzyjny i wiarygodny.
 • Wykorzystanie
  Minimalizowanie wąskich gardeł i zwiększanie wykorzystania zasobów w celu podniesienia wydajności.
 • Niezawodność
  Oferowanie znakomitej obsługi klienta oraz niezawodnej realizacji dostaw.
 • Optymalizacja produkcji
  Skrócenie czasu realizacji zamówień poprzez zoptymalizowanie procesów produkcyjnych.
 • Elastyczność
  Zwiększenie elastyczności reagowania na składane w ostatniej chwili zamówienia oraz zakłócenia.
 • Wydajność
  Obniżanie kosztów produkcji i transportu.
 • Przedstawiając szczegółowy dowód na skuteczność w praktyce, firma Quintiq wyraźnie pokazała, że jej elastyczne rozwiązanie zostało idealnie dostosowane do skomplikowanych wymogów branży. W planach tygodniowych zawarto wszystkie szczegółowe informacje, włącznie z finalnymi planami sekwencji odlewania ciągłego. Skutki krótkoterminowych zmian w produkcji
  Frank Vidic, Head of IT/SCM/Order Processing, ThyssenKrupp Steel Duisburg
  Pobierz egzemplarz studium przypadku firmy ThyssenKrupp
Oprogramowanie Quintiq stworzono z myślą o łatwości i szybkości wdrożenia, a także stabilności oraz wsparciu planowania. Jest to rozwiązanie w pełni zgodne ze specyficznymi regułami i procesami biznesowymi. W ujęciu długoterminowym klienci będą mogli korzystać z regularnych uaktualnień i usprawnień, a także z możliwości wprowadzania zmian wraz z rozwojem firmy. Firma Quintiq jest dostawcą rozwiązań wybieranym przez wiele z największych na świecie hut zajmujących się wytopem i przetopem metali, odlewni, walcowni gorących i zimnych, tłoczni oraz centrów obsługi.
Pobierz przewodnik po planowaniu produkcji stali