Pobierz materiały
 • WEBINAR: ekspert z IFATCA omawia zarządzanie zagrożeniami związanymi ze zmęczeniem
  Posłuchaj nagrania

Planowanie zasobów i grafików w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą ruchu lotniczego

Jak radzić sobie z wysokim zapotrzebowaniem na ośrodki szkoleniowe dla kontrolerów ruchu lotniczego, stanowiące podstawowy element w tej branży? Niezbędne jest tutaj przeprowadzanie rygorystycznej rekrutacji i selekcji. Umiejętności przekazywane są elitarnej grupie szkolonych osób, a już pracujący kontrolerzy ruchu lotniczego uzyskują aktualne informacje dotyczące nowych procedur oraz technologii.

Harmonogramy szkoleń pozostają jednak niepewne nawet na godzinę przed rozpoczęciem sesji szkoleniowej. Szkoleniowcem jest starszy kontroler ruchu lotniczego, który otrzymuje nagłe wezwanie i musi objąć zmianę. Harmonogramy pracy osób odbywających szkolenie zmieniają się, przez co wzięcie udziału w zaplanowanych sesjach staje się niemożliwe. Kilka szkolonych osób musi powtórzyć elementy szkolenia, a to wywołuje efekt domina, oddziałując na wszystkie kolejne sesje. Jak dostosować harmonogram szkoleń, aby zrównoważyć te nieprzewidywalne zmiany?

  Rozwiązanie firmy Quintiq do obsług szkolenia kontrolerów ruchu lotniczego niweluje część obciążeń związanych z planowaniem pracy takiego ośrodka szkoleniowego. Wyobraźmy sobie łatwe w obsłudze oprogramowanie planistyczne, które umożliwia optymalizację wykorzystania każdego z zasobów.
  • Harmonogramowanie
   Synchronizowanie harmonogramów szkoleń z grafikami kontrolerów ruchu lotniczego
  • Optymalizacja
   Optymalizowanie wykorzystania kosztownych zasobów, takich jak symulatory, szkoleniowcy i sale szkoleniowe
  • Elastyczność
   Analizowanie i modyfikowanie harmonogramów w celu dostosowania ich do zmieniających się wymogów
  • Planowanie scenariuszy
   Analizowanie scenariuszy warunkowych w celu prognozowania przyszłych potrzeb szkoleniowych
  • Harmonogramy szkoleń
   Zwiększenie możliwości szkoleniowych dzięki zoptymalizowaniu harmonogramów szkoleń
  To wszystko — a nawet więcej — można osiągnąć, planując działalność ośrodka szkolenia kontrolerów ruchu lotniczego za pomocą oprogramowania Quintiq. Firma Quintiq jest liderem w dziedzinie rozwiązywania skomplikowanych zagadnień planistycznych w branży ruchu lotniczego, a wśród jej klientów można wymienić m.in. FAA, DFS, NAV Canada, Airservices Australia oraz PANSA.

  Firma Quintiq umożliwia również przedsiębiorstwom zajmującym się obsługą ruchu lotniczego optymalizację wydajności pracy personelu zgodnie z przepisami i zasadami związanymi z ograniczaniem zmęczenia. Pobierz zestaw narzędzi planistycznych do obsługi ruchu lotniczego i dowiedz się więcej.