Misja firmy Quintiq

Rozwiązywać globalne problemy z planowaniem przy użyciu jednej platformy

Każda firma zmaga się z problemami z planowaniem — niektóre są duże lub skomplikowane, a część wydaje się niemożliwa do rozwiązania. Wizja firmy Quintiq to rozwiązywanie ich wszystkich przy użyciu jednej platformy. Zasadą tą firma kieruje się podczas tworzenia oprogramowania od chwili napisania pierwszej linii kodu w 1997 r. Jest ono zintegrowane w jedną platformę, używaną przez wszystkich klientów firmy Quintiq do planowania i optymalizowania działań dotyczących pracowników, zasobów i procesów w krótkim, średnim i długim okresie. Wizja ta, w połączeniu ze słusznym odrzucaniem przez firmę Quintiq pojęcia „niemożliwe”, zmienia globalne łańcuchy dostaw.

Dowolna wielkość, dowolna lokalizacja, dowolny problem związany z planowaniem

Technolodzy firmy Quintiq tworzą platformę pasującą do każdego istniejącego modelu biznesowego. Właśnie dlatego możemy zaoferować każdemu klientowi stuprocentowe dopasowanie.

Dowolna wielkość
Setki użytkowników mogą korzystać z systemu w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, jakie procesy są uruchomione w tle. W miarę rozwoju firmy łatwo wprowadzać w systemie zmiany odzwierciedlające ewolucję działalności.

Dowolny plan
Zbyt często w dużych przedsiębiorstwach planiści i kierownicy oddzielnie podejmują decyzje dotyczące planowania. Ponadto wiele przedsiębiorstw tonie w morzu arkuszy kalkulacyjnych, z których nie jest w stanie efektywnie korzystać.

Firma Quintiq łączy te wszystkie elementy. Jeden system planowania obejmuje wszystkie jego aspekty, od długoterminowych planów strategicznych po krótkoterminowe harmonogramy i zarządzanie zakłóceniami działalności. Każdy dział i użytkownik może dostosować interfejs i wyświetlane informacje zgodnie ze swoimi preferencjami i wymaganiami. Plany są aktualizowane w czasie rzeczywistym, co zapewnia przejrzystość w całej firmie i ułatwia współpracę.
Dowolny planning puzzle
Różne problemy wymagają różnych metod. Stosowanie tylko jednego podejścia do optymalizacji nigdy się nie sprawdza. Stosując technologię optymalizacji firmy Quintiq, można uzyskać szybszy zwrot z inwestycji i lepszej jakości plany. To połączenie rozwiązań technologicznych i technik optymalizacji zawsze zapewnia najlepsze rozwiązanie problemu.

Jaki sekret kryje się w bijącej światowe rekordy technologii firmy Quintiq? Dowiedz się już teraz.

Historia firmy Quintiq

W 1997 r. pięciu programistów podjęło pracę nad nową aplikacją do harmonogramowania dla jednego z największych światowych operatorów walcowni gorących aluminium. Ich celem było opracowanie oprogramowania do planowania i optymalizacji, które można byłoby skonfigurować w taki sposób, aby pasowało do każdego modelu biznesowego. Stworzone przez nich unikatowe, zaawansowane algorytmy stały się podstawą sukcesu firmy Quintiq, podobnie jak wizja i kierunek wyznaczony przez CEO Victora Allisa (który należał do grona pierwszych pięciu programistów) i COO Arjena Heeresa (który dołączył do zespołu wkrótce po założeniu firmy).

Przedstawiamy zespół liderów

Od tego czasu firma Quintiq z grupy pięciu programistów pracujących w małym biurze w holenderskim miasteczku ’s-Hertogenbosch rozwinęła się w przedsiębiorstwo liczące ponad 1000 pracowników, z oddziałami na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat lokalizacji firmy Quintiq w różnych krajach.

Od 1997 r. firma Quintiq osiąga zyski i obecnie jest uznawana za lidera w branży planowania i optymalizacji łańcuchów dostaw. Z jej rozwiązań ułatwiających przezwyciężanie złożonych problemów związanych z planowaniem i harmonogramowaniem korzysta dziś około 12 000 osób w licznych przedsiębiorstwach położonych w ponad 80 krajach.
Użytkownicy rozwiązań firmy Quintiq

Oprogramowanie firmy Quintiq jest używane w ponad 500 lokalizacjach w ponad 80 krajach na całym świecie.
  • Alunorf, największa na świecie walcownia i zakład przetapiania aluminium, dzięki rozwiązaniom firmy Quintiq zwiększył produkcję o 40%.
  • DHL Express planuje codzienne dostarczanie i obsługę tysięcy paczek w ponad 50 krajach.
  • Novelis, światowy lider w branży walcowania i recyklingu aluminium, opracowuje plany produkcji w swoich zakładach.

Dowiedz się więcej na temat klientów firmy Quintiq