• Air Traffic & Navigation Services

ATNS (Air Traffic and Navigation Services) to jedyny dostawca usług związanych z obsługą ruchu lotniczego i nawigacją, szkoleń oraz usług pokrewnych na terenie Republiki Południowej Afryki oraz w niektórych innych częściach Afryki. Mając pod nadzorem 10% światowej przestrzeni powietrznej, firma ATNS zarządza przylotami i odlotami, których liczba przekracza każdego roku pół miliona. Firma zajmuje się również co roku szkoleniem nowych kontrolerów i rozszerza swoją działalność szkoleniową, obejmując nią inne przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą ruchu lotniczego w tym regionie. W związku z tym, że ATNS to firma rozwijająca się w wyjątkowo dynamicznym środowisku, potrzebna była tam platforma planowania siły roboczej, która umożliwiłaby planowanie codziennych zadań oraz sporządzanie grafików dla 600 pracujących tam kontrolerów, a także planowanie działań związanych ze szkoleniami i testami kwalifikacyjnymi uczących się kontrolerów.

Firma Quintiq została wybrana, ponieważ była w stanie spełnić wymogi związane z kontrolowaniem ruchu, a także dlatego, że jej platforma jest już używana w największych przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą ruchu lotniczego na całym świecie. W zintegrowanym rozwiązaniu planistycznym firmy Quintiq uwzględnione są wszystkie ograniczenia związane z harmonogramowaniem oraz reguły ustalane przez organy nadzorujące, takie jak Urząd Lotnictwa Cywilnego Republiki Południowej Afryki, a także wymogi związków zawodowych.
Osiągnięcia firmy Quintiq oraz fakt, że jest ona w stanie dostarczyć nam rozwiązanie dostosowane do naszych szczególnych potrzeb, wywarły na nas wielkie wrażenie. W kontroli ruchu lotniczego wymagana jest pełna zgodność wszystkich systemów z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, a dzięki rozwiązaniu firmy Quintiq możemy zapewnić naszym klientom dostęp do bezpiecznych i niezawodnych usług. Z rozmów z przedstawicielami firm, które skorzystały już z tych usług, jasno wynikało, że firma Quintiq jest w stanie pomóc nam w zrealizowaniu tych celów, a także w świadczeniu usług w sposób bardziej ekonomiczny.
Thabani Mthiyane,
CEO,
ATNS