• Airservices

Airservices Australia (ASA) to stanowiąca własność rządową korporacja odpowiedzialna za zarządzanie kontrolą lotów oraz usługi związane z lotnictwem w regionie obejmującym 11% powierzchni świata. Firma ASA zatrudnia personel złożony z około 3000 osób, w tym około 900 kontrolerów lotów, którzy pracują w dwóch głównych centrach w Melbourne i Brisbane, a także w 26 wieżach na lotniskach międzynarodowych i regionalnych. Firma ASA zarządza działaniami związanymi z ruchem lotniczym, obsługując 63 miliony pasażerów, odbywających co roku ponad 4 miliony lotów krajowych i międzynarodowych.

Firma ASA używa platformy firmy Quintiq do planowania i optymalizowania pracy personelu. Planowanie za pomocą rozwiązania Quintiq ułatwia firmie ASA minimalizowanie zagrożeń związanych ze zmęczeniem personelu, co stanowi coraz ważniejszy czynnik w planowaniu pracy kontrolerów ruchu lotniczego. Oprogramowanie umożliwia również szybkie i skuteczne planowanie zmian, przerw oraz urlopów. Rozwiązanie Quintiq oferuje wyjątkowe funkcje optymalizacji planów z uwzględnieniem wielu złożonych i sprzecznych ograniczeń związanych z pracą tych wysoko wykwalifikowanych pracowników z obwarowanej wieloma regulacjami branży.
Wybraliśmy rozwiązanie firmy Quintiq, ponieważ jest ona uznawana w branży za godną zaufania. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój współpracy z firmą Quintiq, która pomoże nam w bardziej wydajnym wykorzystaniu czasu i zasobów, a także ułatwi nam zapewnianie zgodności z przepisami.
Greg Russell,
CEO,
Australia