• Aluar

Aluar to jedyny producent aluminium pierwotnego w Argentynie, a przy wydajności produkcji, która tylko w tym oddziale wkrótce osiągnie poziom 410 000 ton, znajduje się wśród największych firm produkujących aluminium pierwotne z całego świata. Siedemdziesiąt procent swojej produkcji eksportuje do producentów na całym świecie. Działalność firmy Aluar obejmuje produkcję aluminium pierwotnego, a także półfabrykatów i wyrobów prefabrykowanych używanych w transporcie, budownictwie, produkcji opakowań, przewodników elektrycznych oraz sprzętu kuchennego.

Firma Aluar używa oprogramowania firmy Quintiq do planowania na poziomie strategicznym i taktycznym. Oprogramowanie zostało zainstalowane jako element ważnej modernizacji używanego w firmie Aluar systemu realizacji produkcji (Manufacturing Execution System — MES) oraz rozwiązań do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw (SCP&O), co umożliwiło firmie Aluar maksymalne wykorzystanie możliwości uzyskanych dzięki inwestycjom w nowe technologie. Rozwiązanie firmy Quintiq — strategiczne narzędzie do zarządzania wieloma scenariuszami oraz łańcuchem dostaw — zapewnia firmie Aluar możliwość optymalizowania asortymentu produktów, maksymalizowania zdolności produkcyjnych, optymalizowania poziomów zapasów oraz eliminowania ukrytych kosztów. Wdrożenie projektu zrealizowano w ramach założonego budżetu i w terminie, w zaledwie sześć miesięcy.
Firma Quintiq bez wątpienia ma największe doświadczenie w zakresie rozwiązywania problemów planistycznych w branży produkcji aluminium, a to rozwiązanie ma dodatkowy atut w postaci sprawdzonej i pomyślnej integracji z systemami ERP firmy Oracle, które były już u nas wdrożone...
Ivone Jacobsen,
Leader of the Software Development Department,
Aluar