• ArcelorMittal

ArcelorMittal Dofasco to czołowy producent stali w Ameryce Północnej oraz dostawca wysokiej jakości produktów ze stali walcowanej. Każdego roku produkuje i dystrybuuje 4,5 miliona ton stali.

W swoim kanadyjskim kompleksie stalowni, zajmującym około 300 hektarów powierzchni, firma dysponuje najbardziej zaawansowanymi technologicznie zakładami, jakie można znaleźć w Ameryce Północnej. Wyroby ze stali firmy ArcelorMittal Dofasco znajdują szerokie zastosowanie — od branży części samochodowych, po sprzęt AGD i materiały budowlane.

Firma zatrudnia 1400 pracowników i każdego tygodnia realizuje tysiące zleceń, w związku z czym potrzebne było skuteczniej działające narzędzie do zarządzania pracami konserwacyjnymi i harmonogramowania, które usprawniłoby procedury i ograniczyło czas przeznaczany na ustalanie harmonogramów pracy.

Rozwiązanie firmy Quintiq pozwala planistom podejmować decyzje w czasie rzeczywistym. Umożliwia im skuteczniejsze przewidywanie zapotrzebowania i ułatwia obsługę zakłóceń harmonogramu. Dzięki oprogramowaniu Quintiq zespoły realizujące w firmie ArcelorMittal Dofasco prace konserwacyjne mogą aktywnie planować niezbędną siłę roboczą i skuteczniej zarządzać opóźnieniami w realizacji zleceń.
Harmonogramowanie prac konserwacyjnych bez odpowiedniego oprogramowania potrafi być zajęciem złożonym, czasochłonnym i pracochłonnym. Wdrożenie rozwiązania firmy Quintiq ma na celu zapewnienie pełnego wglądu w całość działań i zasobów ukierunkowanych na prace konserwacyjne w naszych zakładach, co pomoże zmaksymalizować wykorzystanie zasobów, uzyskać ich wysoką dostępność oraz zapewnić wydajność pracy.
Gino Palarchio,
General Manager,
Maintenance