• Constellium

Constellium, wcześniej Alcan, to globalny dostawca boksytu, tlenku glinu i aluminium, a także producent wyrobów aluminiowych do wielu różnych zastosowań, przeznaczonych na różne rynki. Constellium ma trzy oddziały, obsługujące trzy podstawowe obszary zainteresowania firmy: światowe lotnictwo, transport i przemysł (Global ATI); specjalne wyroby arkuszowe; oraz tłocznie i przemysł samochodowy. W firmie Constellium zatrudnionych jest ponad 9000 pracowników, a w roku 2011 przyniosła ona dochód w wysokości 3,6 mld. euro.

Mając na celu zoptymalizowanie ogólnej wydajności i wykorzystania zasobów, w swoich zakładach w Niemczech, Szwajcarii i Francji do harmonogramowania procesów i użycia określonych maszyn firma Constellium używa platformy firmy Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw.
Wybraliśmy firmę Quintiq, ponieważ dysponowała najnowocześniejszą technologią oprogramowania i wykazała się dogłębną znajomością naszych procesów biznesowych. Dzięki wdrożeniu rozwiązania Quintiq APS w walcowniach Constellium w ciągu kilku lat zarejestrowaliśmy znakomite wyniki biznesowe. Quintiq to naprawdę godny zaufania partner, dostarczający rozwiązania do planowania łańcucha dostaw i optymalizacji produkcji.
Carlos Cruz,
Manager of Strategic Purchasing — IT,
Constellium