• DBCT

Dalrymple Bay Coal Terminal Pty Ltd (DBCT P/L), firma z Queensland w Australii, jest uznawana za jeden z największych na świecie terminali eksportu węgla metalurgicznego. Przy przepustowości sięgającej 68 milionów ton rocznie, w terminalu DBCT co roku ładowanych jest ponad 600 statków zmierzających do portów w całej Europie, Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie.

Firma DBCT optymalizuje plany i harmonogramy statków i pociągów, a także podnosi wydajność planowania prac na placu składowym, zarówno na co dzień, jak i w szerszej perspektywie, za pomocą oprogramowania Quintiq. Rozwiązanie firmy Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw (SCP&O) ułatwi firmie DBCT realizację celu, polegającego na zwiększeniu przepustowości terminalu dzięki zautomatyzowaniu wielu zadań, które obecnie są obsługiwane ręcznie. Wśród innych spodziewanych korzyści można wymienić wspomaganie planowanego rozwoju firmy dzięki skalowalności i wszechstronności towarzyszącej rozwiązaniu.
W wyniku wdrożenia rozwiązania firmy Quintiq w terminalu DBCT zaobserwowano znaczący wzrost jakości i konsekwentności planowania, a także możliwość skuteczniejszej obsługi odchyleń i zmian wprowadzanych w dniu realizacji działań.
Kelvin Lockyer,
Executive Manager Operations,
DBCT