• EMO

EMO to największy terminal towarów sypkich w Europie, specjalizujący się w wyładowywaniu i składowaniu rudy żelaza oraz węgla. Produkty te przybywają z całego świata. Mając bezpośredni dostęp do Morza Północnego w postaci portu o głębokości 23 m, firma EMO obsługuje statki od kategorii panamax, aż po największe drobnicowce będące w użytku. Jako firma funkcjonująca przez 24 godziny na dobę, 360 dni w roku i rozładowująca rocznie 35 milionów ton ładunku, firma EMO jest istotną częścią łańcucha dostaw rudy żelaza i węgla dla przemysłu hutniczego i energetycznego w Europie.

Firma EMO wybrała firmę Quintiq, aby udzieliła ona pomocy działowi planowania. Firma Quintiq wykazała się elastycznością i z łatwością opracowała model procesów biznesowych firmy EMO, w których uwzględnić należy ogromną ilość zasobów. W chwili obecnej rozwiązanie firmy Quintiq umożliwia użytkownikom ustalanie harmonogramów rozładunku lub załadunku statków, w zależności od ich ładowności, załadunku i innych ważnych kryteriów.
Całymi latami szukaliśmy technologii, która umożliwiłaby zoptymalizowanie procesu planowania i harmonogramowania w naszej firmie. Podczas demonstracji firma Quintiq natychmiast dowiodła, że potrafi modelować najbardziej skomplikowaną część naszych działań i tworzyć lepsze harmonogramy. Szczególnie ważna w naszej branży jest możliwość bardzo szybkiej zmiany planów.
Bert Pothoven,
ICT Manager,
EMO