• FirstGroup

Firma FirstGroup plc jest światowym liderem w branży transportowej z rocznym dochodem przekraczającym 5 miliardów GPB. Firma zatrudnia w przybliżeniu 137 000 pracowników w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej oraz przewozi rocznie ponad 2,5 miliarda pasażerów.

Po udanym programie pilotażowym firma First ScotRail wybrała rozwiązanie do optymalizacji zasobów firmy Quintiq, by wdrożyć je we wszystkich czterech franczyzowych liniach kolejowych firmy First, czyli First ScotRail, First TransPennine Express, First Capital Connect oraz First Great Western. Rozwiązanie firmy Quintiq umożliwia firmie First zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów i usprawnienie obsługi klienta, dzięki określeniu optymalnych wymogów dotyczących taboru, maszynistów i personelu. Oparty na wiedzy system planowania firmy Quintiq umożliwia operatorom dogłębne poznanie potrzeb i ograniczeń operacyjnych. System informuje na przykład użytkowników, którzy maszyniści mają uprawnienia do prowadzenia składów na danych trasach, informuje również o umowach zawartych z maszynistami i personelem oraz o grafikach zmian, włącznie z przerwani maszynistów, a także o charakterystyce składu, w tym ilości miejsc dla pasażerów — wszystko jest dostępne za naciśnięciem przycisku.
Firma First długo i żmudnie poszukiwała zaawansowanego zintegrowanego rozwiązania do planowania i harmonogramowania, które umożliwiłoby każdej ze spółek zarządzających przewozami zwiększenie wydajności. Jesteśmy pod dużym wrażeniem profesjonalizmu firmy Quintiq, realizacją zlecenia i zdolnością dostosowania do specyficznych potrzeb każdej z naszych firm zarządzających liniami kolejowymi. Rozwiązania firmy Quintiq pomogą każdej z tych firm zwiększyć niezawodność, zatem cieszymy się z perspektywy pomyślnej współpracy.
Leo Goodwin,
Commercial Director,
First TransPennine Express