• Gränges

Firma Gränges, dawniej funkcjonująca jako Sapa Heat Transfer*, jest globalnym liderem rynku wyrobów walcowanych dla branży wymienników ciepła. Zatrudnia 900 pracowników, ma 20% udziału w rynku, a do jej klientów należą czołowi producenci pojazdów i wyposażenia. Firma Gränges zapewnia materiały i wiedzę, które są niezbędne do produkcji chłodnic do połowy samochodów na świecie.

W firmie Gränges wybrano rozwiązanie Quintiq, aby zoptymalizować procedury produkcyjne i sprostać gwałtownie wzrastającemu zapotrzebowaniu. Dzięki oprogramowaniu Quintiq udało się znacząco skrócić czas realizacji zleceń, zmniejszyć poziom zapasów, a także zwiększyć wgląd w planowanie oraz jego efektywność. Po pierwszym wdrożeniu firma Gränges rozszerzyła współpracę z firmą Quintiq. Skutkiem tego było zwiększenie rotacji zapasów o niemal 25% w zakładach w Szanghaju, a następnie zwiększenie o 100% niezawodności realizacji dostaw w zakładzie firmy w Finspång w Szwecji.

*W latach 2000–2013 firma Gränges była częścią grupy Sapa i funkcjonowała pod nazwą Sapa Heat Transfer. W 2013 r. przekształciła się ponownie w niezależną jednostkę.
We are confident that Quintiq is the right choice to support our evolution into a significantly more efficient, responsive and higher-volume production plant.
Petter Sallnäs,
Planning Manager,
Gränges Sweden AB