• Green Cargo

Green Cargo, szwedzka firma mająca do dyspozycji ponad 300 zakładów na terenie Szwecji i Norwegii, zajmuje się branżą transportową i logistyczną, ze szczególnym naciskiem na transport kolejowy. Firma obsługuje prawie 70 procent kolejowego przewozu towarów na terenie Szwecji.

Rozwiązanie firmy Quintiq umożliwiło firmie Green Cargo zintegrowanie harmonogramowania pracy 433 lokomotyw, 750 lokomotyw manewrowych oraz 950 maszynistów. Oprócz harmonogramowania pracy taboru i obsady firmy Green Cargo, rozwiązanie firmy Quintiq obsługuje również zarządzanie w czasie rzeczywistym, co pomaga planistom firmy Green Cargo w skutecznej obsłudze zakłóceń harmonogramów, pojawiających się na co dzień, często w ostatniej chwili. Udostępniając tak wszechstronne funkcje zarządzania konfliktami i wyjątkami, oprogramowanie Quintiq ułatwia planistom wyszukiwanie najlepszych sposobów eliminowania zakłóceń, gdy tylko się pojawią.
Aby zrealizować nasze cele związane z wykorzystaniem zasobów, zdecydowaliśmy się na wdrożenie zintegrowanego, zaawansowanego rozwiązania planistycznego, które umożliwiłoby optymalne harmonogramowanie pracy zarówno naszego taboru, jak i jego obsady w ramach jednej aplikacji. Firma Quintiq oferuje rozwiązania, które spełniają wszystkie nasze potrzeby.
Björn Rosell,
CIO,
Green Cargo