• Groupe TVA

TVA Group Inc. to zintegrowany koncern medialny zajmujący się telewizją, produkcją i dystrybucją produkcji audiowizualnych oraz wydawaniem czasopism. Firma TVA Group jest jednym z największych prywatnych producentów i największym prywatnym nadawcą francuskojęzycznym programów rozrywkowych, informacyjnych, publicystycznych oraz wydawcą czasopism w Stanach Zjednoczonych.

Firma TVA Group wybrała rozwiązanie planistyczne i optymalizacyjne firmy Quintiq do tworzenia harmonogramów pracy personelu oraz zasobów. Rozwiązanie to zostało bez przeszkód zintegrowane z systemem SAP firmy TVA Group, aby usprawnić proces tworzenia grafików, obniżyć koszty operacyjne oraz zwiększyć ogólną produktywność. Przed wdrożeniem rozwiązania firmy Quintiq firma TVA Group sporządzała plany dla pracowników i zasobów za pomocą tradycyjnego systemu. W ostatnich latach specyfika produkcji telewizyjnych uległa zmianie, a działalność firmy TVA Group rozrosła się tak bardzo, że stary system nie był już w stanie poradzić sobie z dynamiką i złożonością harmonogramowania pracy działu produkcji. Ponadto system ten nie był zintegrowany z systemem SAP firmy TVA Group, co powodowało rozbieżności informacyjne.
Jesteśmy pod wrażeniem elastyczności rozwiązania firmy Quintiq. Nasz sposób pracy jest specyficzny, więc poszukiwaliśmy rozwiązania do planowania i harmonogramowania, które zdałoby egzamin w naszych realiach.
Yves Beaupré,
Vice-President Operations,
Groupe TVA.