• Loro Piana

Loro Piana to włoski producent wyrobów tekstylnych i produktów luksusowych. Od ponad sześciu pokoleń dział tekstylny firmy Loro Piana jest dostawcą najwyższej jakości tkanin wełnianych dla wyjątkowych klientów. Firma Loro Piana produkuje tekstylia we własnych zakładach we Włoszech, natomiast to w dziale wykończeniowym wysoko wykwalifikowani pracownicy nadają luksusowym tkaninom ostatni szlif, sprawiając, że przewyższają one jakością produkty konkurencji.

Firma Loro Piana wybrała rozwiązanie firmy Quintiq do planowania i optymalizacji pracy urządzeń i personelu w swoim dziale wykończeniowym. Realizacja projektu rozpoczęła się w maju 2011 roku, a z rozwiązania zaczęto korzystać w październiku tego samego roku. Pierwsze usprawnienia można było zauważyć w ciągu pierwszych kilku miesięcy roku 2012. Polegały one na zracjonalizowaniu planowania, usprawnieniu funkcji analitycznych, możliwości przewidywania dostępności partii gotowych produktów oraz na wglądzie w obciążenie maszyn. Umożliwiło to unikanie wąskich gardeł, zwiększenie wydajności oraz utrzymanie wysokiego poziomu obsługi klientów.
Rozwiązanie firmy Quintiq zainspirowało nas swoją skutecznością w praktyce. Byliśmy pod wrażeniem jego sprawności w zakresie odwzorowania procesów firmy, w tym stosowania zasad, ograniczeń i odpowiednich zasobów. Od razu zrozumieliśmy, jakie korzyści może nam przynieść oprogramowanie Quintiq.
Nicola Gussetti,
Operations Director,
Loro Piana Textile Division