• Novelis

Novelis Inc. to organizacja, której majątek wynosi 8 miliardów dolarów, będąca spółką dominującą w międzynarodowej grupie działającej na wielu obszarach w branży aluminium oraz opakowań. Wśród szczególnych osiągnięć firmy Novelis można wymienić obszerną sieć, obsługującą działalność w 12 krajach, w ramach której zatrudnionych jest 12 500 zaangażowanych pracowników, ogólnoświatową bazę klientów, innowacyjne produkty oraz zaawansowane technologie.

W wielu placówkach firmy Novelis wybrano rozwiązania do planowania i harmonogramowania firmy Quintiq. Ponadto w oddziale Novelis Europe, gdzie wdrożono rozwiązanie do planowania strategicznego, w 12 obszarach produkcyjnych w pięciu fabrykach na terenie Europy zainstalowano rozwiązania do planowania średnio- i krótkoterminowego. Działalność w fabrykach firmy Novelis w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie optymalizowana jest za pomocą rozwiązań firmy Quintiq. Wśród zaobserwowanych korzyści można wymienić:

  • wzrost terminowości produkcji o 45 procent,
  • wzrost rotacji zapasów o 20 procent,
  • ograniczenie zaległości o 20 procent.
To krok w kierunku realizacji aspiracji polegających na ustanawianiu standardów branżowych związanych z niezawodnością realizacji dostaw w łańcuchach dostaw w branży wyrobów walcowanych. Celem jest także równoczesne usprawnienie rotacji zapasów poprzez zastosowanie zamkniętego systemu wspomagania decyzji opracowanego w ramach narzędzia Quintiq Company Planner.
Procyon Mukherjee,
V.P. Supply Chain Process,
Novelis Europe