• PKCT

Port Kembla Coal Terminal, australijski terminal obsługi eksportu węgla, znajdujący się w Sydney na wschodnim wybrzeżu Australii, obsługuje rocznie ponad 13 milionów ton węgla z 12 kopalni. Węgiel jest dostarczany do Port Kembla transportem drogowym i kolejowym, a następnie przechowywany jest na placu składowym aż do skompletowania ładunku, odebrania go i przetransportowania przenośnikami na oczekujące statki. W roku 2009 226 statków wyruszających do portów w Azji, Indiach i Europie przewiozło ponad 13,2 miliona ton węgla i ponad 400 000 ton koksu.

Przedsiębiorstwo PKCT oczekuje, że rozwiązanie firmy Quintiq zmaksymalizuje przepustowość terminala, zwiększając wykorzystanie placów składowych, maszyn oraz innych elementów wyposażenia portu o decydującym znaczeniu. Ponadto firma Quintiq usprawni procedury planowania, automatyzując wiele funkcji, wykorzystując nagromadzoną przez firmę PKCT wiedzę w ramach rozwiązania planistycznego i zapewniając znakomite wspomaganie decyzyjne. Wśród zalet systemu znajdzie się wgląd w działalność całej organizacji, zwiększona niezależność planistów oraz podniesienie efektywności łańcucha dostaw węgla.
Szukaliśmy systemu, który poradziłby sobie z naszym złożonym środowiskiem pracy, a równocześnie byłby wyjątkowo elastyczny.

Firma Quintiq może poszczycić się znacznymi osiągnięciami w tej dziedzinie i jest uznawana za lidera w branży. Dzięki firmie Quintiq otrzymaliśmy dokładnie to, czego potrzebowaliśmy: niezawodne, najnowocześniejsze rozwiązanie.

Realizacja projektu, oprócz innych korzyści, przyniosła zwiększenie wykorzystania miejsc przeładunkowych o 8%.
Mark Beale,
Operations Planning Manager,
PKCT