• P&O Ferrymasters

P&O Ferrymasters, spółka całkowicie zależna od przedsiębiorstwa Dubai World, to czołowy ogólnoeuropejski dostawca usług logistycznych, prowadzący działalność w 13 krajach. Mając do dyspozycji flotę liczącą 2500 kontenerów paletowych oraz 2000 wielofunkcyjnych naczep drogowych, firma P&O Ferrymasters obsługuje złożone łańcuchy dostaw dużych korporacji.

W oddziale logistyki intermodalnej firmy P&O Ferrymasters rozwiązanie Quintiq wspomaga planistów w radzeniu sobie ze złożonością transportu intermodalnego — przewożenia ładunków pojazdami ciężarowymi, pociągami oraz promami na terenie całej Europy — umożliwiając ustalanie najbardziej ekonomicznych tras. W oddziale zasobów floty rozwiązanie Quintiq umożliwi zoptymalizowanie wykorzystania licznych naczep drogowych oraz pojazdów do przewożenia zwojów, którymi dysponuje firma P&O Ferrymasters, w celu obniżenia kosztów oraz zwiększenia wydajności. Wprawdzie oddział zarządzania spedycją sam nie dysponuje żadnymi zasobami, jego pracownicy mają jednak do rozwiązania skomplikowane łamigłówki planistyczne. Rozwiązanie Quintiq pomoże planistom w łączeniu tras, ustalaniu możliwych oszczędności związanych z umowami z podwykonawcami oraz w poszerzaniu oferty usług.
To był modelowy projekt IT. Nadający się do szybkiego wdrożenia system Quintiq zapewnia przejrzystość planowania w czasie rzeczywistym, a co najważniejsze — szybki zwrot kosztów. Po dostrzeżeniu korzyści operacyjnych, biznesowych i finansowych fazy pierwszej było nam znacznie łatwiej rozszerzyć system na całe przedsiębiorstwo, aż po oddział zasobów.
Bas Belder,
Managing Director,
P&O Ferrymasters