• Saint Gobain Glass

Firma Saint-Gobain Glass, działająca na terenie 40 krajów i zatrudniająca ponad 33 600 pracowników, zajmuje się produkcją i przetwórstwem wyrobów ze szkła oraz obrotem tymi wyrobami na trzech głównych rynkach: budowlanym, transportowym oraz w branży energii słonecznej.

Firma Saint-Gobain Glass Logistics (SGGL) wybrała firmę Quintiq jako dostawcę rozwiązania do optymalizacji przepływu transportu na terenie Europy. Rozwiązanie Quintiq automatycznie uwzględnia wszystkie ograniczenia planistyczne, takie jak elastyczne godziny pracy, ograniczenia związane z poszczególnymi krajami oraz z kierowaniem pojazdami, a także wymogi dotyczące pojazdów ciężarowych, palet oraz przewozów promowych. Zapewnia ono większy wgląd w działalność, obliczając terminy dostępności każdego z 500 w pełni załadowanych pojazdów ciężarowych kursujących po Europie w celu rozdysponowania kolejnych tras. Ponadto rozwiązanie Quintiq pomaga planistom w podejmowaniu bardziej ekonomicznych decyzji planistycznych, ponieważ prezentuje skutki finansowe wszelkich zakłóceń oraz odstępstw od planu.
Transportowanie płyt szklanych to bardzo nietypowy i skomplikowany proces, znacznie różniący się od przewozów ogólnych. Połączenie tej złożoności z mnóstwem wymogów poszczególnych klientów, ograniczeń obowiązujących w poszczególnych krajach oraz z różnorodnością struktury kosztów w zależności od przewoźnika sprawia, że jest to bardzo skomplikowane środowisko. Dzięki rozwiązaniu firmy Quintiq zrealizujemy nasze cele, ograniczając równocześnie koszty transportu.
William Beguerie,
General Manager,
SGGL