• SIG Combibloc

Firma SIG Combibloc jest oddziałem przedsiębiorstwa SIG Holding AG i ma siedzibę w Neuhausen am Rheinfall w Szwajcarii. Jest jednym z największych na świecie dostawców urządzeń pakujących i napełniających dla producentów żywności i napojów. Firma dostarcza kompletne systemy zawierające zarówno materiały do pakowania, jak i odpowiednie urządzenia napełniające.

Firma SIG wybrała platformę do planowania i optymalizacji firmy Quintiq, aby sprostać stojącym przed nią wyzwaniom planistycznym, zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i średnioterminowej. Firma SIG miała wiele planów związanych z zastosowaniem rozwiązania Quintiq i jak dotąd udało się dzięki niemu pomyślnie rozwiązać kwestię wąskich gardeł i usprawnić łańcuch dostaw, zwiększyć wykorzystanie potencjału oraz usprawnić współpracę między licznymi zakładami produkcyjnymi.
Nasi klienci oczekują wydajnej produkcji i szybkiego reagowania. Oprogramowanie Quintiq pomaga nam w umacnianiu pozycji lidera wśród elastycznych producentów. Dzięki wdrożeniu rozwiązania Quintiq na wszystkich horyzontach planowania i we wszystkich naszych zakładach na całym świecie przygotowujemy się skutecznie na przyszłe wyzwania, ponieważ dysponujemy teraz systemem, który może rozwijać się razem z nami.
Andreas Haas,
Head of Supply Chain Management,
SIG