• ThyssenKrupp Steel

ThyssenKrupp Steel Europe to jeden z liderów technologicznych w branży produktów walcowanych ze stali węglowej. ThyssenKrupp Steel Europe oferuje usługi na szybko rozwijającym się rynku wyrobów walcowanych ze stali węglowej wysokiej jakości. Oferta firmy rozciąga się od inteligentnych rozwiązań materiałowych, poprzez przetwarzanie oraz wszechstronną obsługę określonych produktów, po części gotowe i podzespoły ze stali. Firma ThyssenKrupp Steel Europe obsługuje szerokie spektrum klientów z branż, w których używana jest stal, takich jak branża samochodowa, budowlana, branża urządzeń elektrycznych, energetyka oraz branża produkcji opakowań.

Do obsługi zakładów produkcyjnych firmy ThyssenKrupp Steel Europe w Duisburgu, Dortmundzie i Bochum wybrano platformę do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw firmy Quintiq. Firma ThyssenKrupp Steel Europe optymalizuje łańcuch dostaw oraz procedury produkcyjne w celu zwiększenia wydajności, niezawodności realizacji dostaw oraz wykorzystania zdolności produkcyjnych.
Oprogramowanie Quintiq jest nawet w stanie przetwarzać w czasie rzeczywistym dotychczasowe dane dotyczące zapasów oraz najważniejsze wskaźniki KPI pozyskane z harmonogramu. Oznacza to możliwość natychmiastowego zdiagnozowania nadmiarowości lub braków zasobów, a także podniesienia lub obniżenia współczynników niezawodności realizacji dostaw.
Martin Palubitzki,
Head of Bottleneck Management,
ThyssenKrupp Steel Bochum