• TNT Express

Firma TNT Express zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania Quintiq do obsługi swojej działalności na całym świecie. Dzięki zastosowaniu oprogramowania firmy Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw w odniesieniu do działalności związanej z odbieraniem i doręczaniem przesyłek, firma TNT Express ma nadzieję rozwinąć swój program o nazwie „Planet Me”, którego celem jest ograniczenie emisji CO2. System Quintiq zastąpi znaczną liczbę rozproszonych systemów planistycznych, które są obecnie w użyciu w 900 placówkach firmy TNT Express na całym świecie.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania firmy Quintiq w ramach strategii uwspólnienia systemów, firma TNT Express jest w stanie zwiększyć wydajność pracy i zaoszczędzić na kosztach zarządzania różnymi rozwiązaniami planistycznymi. Ponadto firma TNT Express będzie mogła usprawnić procedury śledzenia i kontroli, a tym samym podnieść poziom obsługi klienta.
Firma TNT Express z wielką przyjemnością podjęła współpracę z firmą Quintiq nad usprawnianiem planowania odbiorów i doręczeń, by umożliwić tym samym ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

Dzięki temu, że wybraliśmy firmę Quintiq, dysponujemy teraz platformą dla wszystkich planistycznych aplikacji IT w TNT Express, a zatem możemy podnosić również poziom obsługi klienta.
Nigel Barton,
Director Strategic Operations,
TNT Express