• Nedcargo

Nedcargo to firma specjalizująca się w logistyce produktów spożywczych, win i alkoholi wysokoprocentowych. Trzon usług firmy Nedcargo stanowią jej własne magazyny i centra dystrybucyjne oraz znaczna flota pojazdów ciężarowych. Firma Nedcargo obsługuje pięć ważnych centrów dystrybucyjnych, które są strategicznie rozmieszczone i umożliwiają pokrycie terenu o powierzchni ponad 250 000 kilometrów kwadratowych. Oferowane są w nich wszystkie niezbędne usługi, takie jak magazynowanie, zarządzanie zapasami, odbiór zamówień oraz przepakowywanie i etykietowanie towarów. Ponadto firma Nedcargo zawiaduje flotą 200 pojazdów ciężarowych, złożoną głównie z naczep izotermicznych, tautlinerów oraz naczep kontenerowych. Usługi logistyczne zostały podzielone na trzy kategorie: usługi magazynowe, dystrybucyjne oraz transportowe.

Firmy Quintiq i Nedcargo współpracowały ze sobą przy opracowaniu działającego w czasie rzeczywistym systemu planistycznego przeznaczonego dla wielu użytkowników, którego podstawą była platforma firmy Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw. System służy do obliczania efektywności oraz skutków każdego z działań planistycznych. Zapewnia każdemu z planistów pełny wgląd we wszystkie istotne procesy. Każda osoba zaangażowana w proces planowania jest informowana o konsekwencjach w czasie rzeczywistym. Ponadto dane związane z każdą z modyfikacji planistycznych, takie jak koszty, korzyści, odległości oraz dystrybucja ładunków są widoczne dla wszystkich planistów. Centralny system planowania optymalizuje i dostosowuje obsługę ładunków. System umożliwia firmie Nedcargo realizację podstawowego celu, jakim jest wykorzystywanie magazynów na terenie Holandii w sposób jak najbardziej efektywny.
Jednym z czynników decydujących o wyborze rozwiązania Quintiq był fakt, że technologia opracowana przez firmę Quintiq znakomicie nadaje się do zarządzania wieloma magazynami.

Elastyczność tego oprogramowania umożliwia nam ponadto opracowanie rozwiązania spełniającego wszystkie nasze szczególne wymogi.
Berno Bossenbroek,
Managing Director,
Nedcargo