• Vlisco

Od roku 1846 firma Vlisco z siedzibą w Holandii zajmuje się projektowaniem i produkcją tkanin kolorowych. Początkowo firma koncentrowała się na rynku holenderskim oraz holendersko-indonezyjskim. Pod koniec XIX wieku dobrze rozwinął się również rynek zachodnioafrykański. Po II Wojnie Światowej stał się on najważniejszym rynkiem zbytu firmy Vlisco. Obecnie firma Vlisco jest niekwestionowanym liderem rynku w Beninie, Nigerii, Togo, Ghanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Kongu.

W firmie Vlisco istniejący system ERP JD Edwards został połączony z rozwiązaniem firmy Quintiq. Te dwa środowiska połączone ze sobą w sposób bezkolizyjny. Udało się zwiększyć wydajność dostaw, a firma Vlisco dysponuje teraz bardziej szczegółowymi informacjami na temat swoich procesów produkcyjnych oraz dostępnych mocy przerobowych. Dzięki temu dział produkcyjny może podejmować świadome decyzje dotyczące zadań, które należy wykonać, a także ich optymalnej kolejności. Oprogramowanie Quintiq umożliwiło firmie Vlisco skrócenie czasu realizacji zleceń o 50 procent oraz usprawniło realizację prac w toku o 18 procent, podnosząc przy tym niezawodność realizacji dostaw z 50–60% do 80–90%.
Po przeanalizowaniu i wymodelowaniu naszych procedur produkcyjnych, wdrożyliśmy je do systemu planowania. Następnie przeszkoliliśmy planistów oraz personel produkcyjny i uruchomiliśmy system. Cała operacja przebiegła bez zakłóceń. Teraz pracujemy nad dostrajaniem systemu. Również w tym zadaniu skutecznie pomaga nam firma Quintiq.
Ron van Hout,
Manager of Planning and Warehouses,
Vlisco