• VR Group

VR Group to wiodąca fińska firma świadcząca usługi z zakresu transportu, logistyki i inżynierii infrastruktur. Jej usługi pasażerskie obejmują zarówno przewozy kolejowe, jak i autokarowe. Oddział logistyczny firmy odpowiedzialny jest za międzynarodową logistykę kolejową i drogową. Firma VR Group specjalizuje się ponadto w projektowaniu, budowie i konserwacji tras kolejowych.

Firma VR Group planuje wdrożenie platformy programowej firmy Quintiq w ramach wszystkich operacji towarowych i pasażerskich, by zoptymalizować harmonogramowanie i rozdysponowanie taboru kolejowego oraz zwiększyć wydajność w ruchu towarowym. Ponadto, w celu zoptymalizowania operacji związanych z przewozem towarów, firma VR Group korzystać będzie z oprogramowania firmy Quintiq przy restrukturyzacji procesów planowania służących do zarządzania operacjami kolejowymi.
Potrzebowaliśmy sprawdzonego rozwiązania branżowego, które rozwijałoby się wraz z naszym przedsiębiorstwem i pomagałoby w maksymalizowaniu wydajności i jakości systemu transportowego. Po zakończeniu starannego procesu selekcji wybraliśmy rozwiązanie Quintiq jako najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom.
Rolf Jansson,
Senior Vice President,
Logistyka