• ZDF

Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF) to ogólnokrajowy niemiecki nadawca telewizji publicznej. Firma zatrudnia 3600 pracowników stałych oraz podobną liczbę osób zatrudnianych na zlecenie, ma do dyspozycji 900 typów zasobów produkcyjnych oraz 30 000 artykułów na stanie magazynowym centrum nadawczego ZDF w Moguncji oraz w 17 innych placówkach na terenie Niemiec. Wszystko to sprawia, że firma ZDF jest jednym z największych europejskich nadawców.

Około 170 planistów w ZDF korzysta z systemu firmy Quintiq przy krótko- i długoterminowym harmonogramowaniu pracy personelu w czasie rzeczywistym. Uwzględniają oni przy tym kwalifikacje pracowników, umowy wewnętrzne, wymogi prawne, plany urlopowe, indywidualne preferencje oraz rozliczenia czasowe. Za pomocą rozwiązania firmy Quintiq nadawca optymalizuje również planowanie zasobów produkcyjnych. Rozwiązanie zostało bezkolizyjnie wdrożone w ramach infrastruktury ZDF oraz zintegrowane poprzez interfejsy internetowe z około 10 innymi systemami, takimi jak SAP R/3.
Po przeanalizowaniu kilku rozwiązań alternatywnych do obsługi produkcji, zdecydowaliśmy się na rozwiązanie firmy Quintiq. Pomoże nam w zoptymalizowaniu wykorzystania zasobów, w znacznym ograniczeniu kosztów oraz zwiększeniu wydajności, a także zapewni nam wgląd w dane dotyczące poszczególnych działów. Sprawdzone możliwości integracji oraz łatwość konserwacji to również istotne zalety oprogramowania firmy Quintiq.
Dr Andreas Bereczky,
Production Director,
ZDF