Aktualności

Szukaj
 • Dowolny miesiąc
  Dowolny miesiąc
  Styczeń
  Luty
  Marzec
  Kwiecień
  Maj
  Czerwiec
  Lipiec
  Sierpień
  Wrzesień
  Październik
  Listopad
  Grudzień
 • Dowolny rok
  Dowolny rok
  2016
  2015
  2014
 • Dowolna branża
  Dowolna branża
  Produkcja
  Metale
  Zasoby naturalne
  Logistyka
  Lotnictwo
  Kolej
  Transport publiczny
  Sprzedaż detaliczna
  Radiofonia i telewizja
  Służbazdrowia
  Ochrona
 • Wszystkie typy
  Wszystkie typy
  Nowy klient
  Wdrożenie
  Nagrody
  Wydarzenia
  Inne
 • Szukaj

Itella Logistics osiąga przewagę konkurencyjną dzięki rozwiązaniu firmy Quintiq

February 28, 2013 | 's-Hertogenbosch, Holandia

Firma Itella Logistics, czołowy dostawca usług logistycznych w Europie Północnej i Rosji, osiąga znaczącą przewagę konkurencyjną dzięki wdrożeniu w pełni zintegrowanego rozwiązania do planowania, które opracowała firma Quintiq. Za pomocą tylko jednej platformy działającej w Finlandii planowane będzie rocznie 26 milionów przesyłek przewożonych za pomocą 1500 pojazdów.

Firma Itella Logistics poszukiwała rozwiązania do planowania, które obsłużyłoby jej złożoną działalność, a jednocześnie zwiększyło poziomy obsługi klientów, poprawiło wydajność oraz zredukowało koszty firmy i emisję dwutlenku węgla. Rozwiązanie firmy Quintiq to zintegrowana platforma, która jest w stanie planować wszystkie operacje firmy Itella Logistics, od planowania odbioru, dostaw i transportu towarów po planowanie sortowania w magazynie. Firma Itella przewiduje, że dzięki zwiększeniu wydajności firmy i znaczącej poprawie efektywności jej dostaw nowy system planowania umożliwi uzyskanie szybkiego zwrotu z inwestycji (ROI).

Optymalne trasy i przydzielanie zasobów

Pierwszy projekt dotyczy planowania tras, łączenia ich w zmiany, a następnie optymalnego wyboru kierowców i pojazdów.

Rozwiązanie firmy Quintiq w oparciu o prognozowaną liczbę przesyłek oraz ich sezonowość utworzy główny plan zasobów, w którym uwzględnione zostaną miejsca odbiorów i dostaw, harmonogram dostaw w centrum sortowania oraz dostępność poczty masowej, paczek i innych przewożonych przesyłek w magazynie. Zlecenia trafiające do centrów sortowania będą sortowane, grupowane i przydzielane do pojazdów. Dla wszystkich kierowców i pojazdów zostaną utworzone optymalne trasy, umożliwiające realizację zleceń na czas i w najbardziej wydajny sposób. Na podstawie powyższych danych oraz zgodnie z zasadami działania firmy Itella i ograniczeniami, takimi jak rygorystyczne zasady dotyczące czasu pracy, tworzone będą zmiany, a kierowcy będą przydzielani do pojazdów.

Zintegrowane planowanie w czasie rzeczywistym

Rozwiązanie firmy Quintiq zostanie zintegrowane z własnym systemem zarządzania transportem firmy Itella Logistics i będzie stale połączone z urządzeniami przenośnymi używanymi w pojazdach. Jeśli nastąpi zakłócenie podczas trasy lub gdy pojawi się konieczność wykonania nagłego odbioru, oprogramowanie Quintiq utworzy nowy plan, a trasy zostaną przesłane wprost do kierowców za pośrednictwem ich urządzeń przenośnych.

Mikko Särkkä, Head of Regional IT firmy Itella Logistics: „Chcieliśmy otrzymać najwyższej klasy rozwiązanie do planowania, które może obsłużyć wiele złożonych i dynamicznych operacji w ramach jednej platformy. Firma Quintiq pokazała nam, że jest w stanie poradzić sobie z taką złożonością, i pozwoliła nam uzyskać poprawę wydajności już w pierwszych programach pilotażowych. Wspólnie z firmą Quintiq wdrożymy ten projekt stopniowo, zaczynając od Finlandii, a potem być może w innych krajach, w których działamy. W tej chwili nie ma wątpliwości, że firma Quintiq pozwoliła nam uzyskać wyjątkową przewagę konkurencyjną na rynku logistycznym w naszym regionie”.

Arjen Heeres, COO firmy Quintiq: „Coraz więcej przedsiębiorstw logistycznych odnosi korzyści z rozwiązania firmy Quintiq. Silna relacja, jaką zbudowaliśmy z firmą Itella Logistics, jest jak dotąd wyjątkowa i obiecująca. Pierwsze programy pilotażowe przyniosły dobre wyniki i spodziewamy się, że to dopiero początek udanego partnerstwa”.

Informacje o firmie Itella Logistics

Itella Logistics należy do grupy Itella, a jej zadaniem jest wspomaganie i rozwijanie działalności klientów przez dostarczanie im rozwiązań logistycznych do transportu drogowego, morskiego i powietrznego towarów, ich magazynowania oraz innych działań logistycznych. Klienci mogą nam zlecić obsługę konkretnego składnika ich procesu logistycznego, a nawet całego łańcucha dostaw. Firma Itella Logistics prowadzi działalność w ośmiu krajach (Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Estonii, na Łotwie, Litwie i w Rosji). Poprzez swoich partnerów świadczy usługi na całym świecie. Sprzedaż netto firmy Itella Logistics osiągnęła w 2011 r. wartość 732 mln EUR, a firma zatrudniała 7100 pracowników. www.itella.com/logistics.

Informacje o firmie Quintiq

Rewolucyjna platforma Supply Chain Planning and Optimization (SCP&O) firmy Quintiq pozwala przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność na każdym etapie łańcucha dostaw. Umożliwia im kompleksowe planowanie i optymalizację personelu, zasobów oraz procesów na wszystkich płaszczyznach planowania i w jednym środowisku. Wiele z największych i odnoszących największe sukcesy przedsiębiorstw na świecie polega na rozwiązaniach firmy Quintiq, osiągając swoje cele biznesowe, wzmacniając przewagę konkurencyjną i tworząc nowe strumienie przychodów.

Firma Quintiq, założona w 1997 r. i szybko się rozwijająca, obejmuje zasięgiem cały świat — jej dwie centrale mieszczą się w Holandii i Stanach Zjednoczonych, globalne centrum rozwojowe w Malezji, ma także biura w innych krajach. Oprogramowanie firmy Quintiq jest używane w ponad 500 lokalizacjach w 78 krajach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.quintiq.com oraz na profilu firmy w serwisie Twitter, LinkedIn, Facebook, YouTube.