To coś więcej niż bijąca światowe rekordy technologia optymalizacji

Prawdziwie optymalne planowanie osiąga się dzięki interakcji między planistami a platformą utworzoną na podstawie modelu biznesowego o 100-procentowym dopasowaniu.

Przykładowa sytuacja: urządzenie ulega awarii i zamówienie nie może zostać zrealizowane w terminie. Które zamówienie należy odłożyć? Standardowe oprogramowanie do optymalizacji może doradzić opóźnienie zamówienia o najmniejszej wartości, jednak planista wie, że to małe zamówienie pochodzi od nowego klienta, natomiast większe — od klienta, który współpracuje z firmą od dłuższego czasu i ogólnie wykazuje elastyczność w kwestii przesunięć terminów realizacji o dzień lub dwa. Komputer nie może tego wiedzieć. Takie właśnie wyjątki sprawiają, że niezbędne jest zapewnienie możliwości współpracy pomiędzy planistami i komputerowym systemem planowania.

Podstawą działania platformy Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw jest przekonanie, że żadne algorytmy na świecie nie zastąpią zdrowego rozsądku w biznesie. Oprogramowanie Quintiq zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu pełnej kontroli i wglądu w planowanie. Pozwala na zmianę planów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możliwe jest zoptymalizowanie całego planu bądź jego wybranych części. W zależności od wymagań w danym momencie można wybrać planowanie w pełni automatyczne, półautomatyczne lub ręczne.

  Łatwa zmiana i ponowna optymalizacja planów na każdym etapie procesu planowania do momentu rozpoczęcia wykonania

  Firma Quintiq oferuje światowej klasy technologię optymalizacji i wiele więcej: dodatki potrzebne do zoptymalizowania łańcucha dostaw pod kątem rzeczywistych uwarunkowań. Platforma Quintiq do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw zapewnia pełen wgląd we wszystkie aspekty łańcucha dostaw, umożliwiając zarządzanie nim w czasie rzeczywistym oraz optymalizację zdolności produkcyjnych, zarządzania surowcami i działań logistycznych.

  Pozwala dopasować się do wszystkich zasad i ograniczeń danej firmy, takich jak zdolności produkcyjne, ograniczenia dotyczące zapasów i logistyki oraz wymogi wynikające z umów. Jest jednak wystarczająco elastyczna, by umożliwić klientom dostosowanie się do rzeczywistych warunków prowadzonej działalności.

  Efekt: plany możliwe do realizacji, zoptymalizowane z uwzględnieniem unikatowych kluczowych wskaźników wydajności firmy i zawsze zgodne z rzeczywistymi warunkami prowadzonej działalności.

  Korzyści: oszczędności w każdym obszarze funkcjonowania firmy dzięki wydajniejszej sieci dystrybucji, niższym poziomom zapasów i ogólnemu zmniejszeniu kosztów operacyjnych.

  • Rozwiązanie firmy Quintiq zainspirowało nas swoją skutecznością w praktyce. Byliśmy pod wrażeniem jego sprawności w zakresie odwzorowania procesów firmy, w tym stosowania zasad, ograniczeń i odpowiednich zasobów. Od razu zrozumieliśmy, jakie korzyści może nam przynieść oprogramowanie Quintiq.
   Nicola Gussetti, Operations Director, Loro Piana Textile Division